Srokowski Design – przez pasję do sukcesu, czyli jak to wszystko się zaczęło.

Srokowski Design to firma założona przez Ewelinę i Pawła Srokowskich – absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, pasjonatów projektowania, fotografii i podróży. Spółka opiera swoją działalność na idei Ludwiga Miesa van der Rohe: „Less is more”„Mniej znaczy więcej”. Jej dizajn charakteryzuje się więc prostą formą i funkcjonalnością. Ponadto motto firmy – „Keep it simple” – prowadzi do najprostszych oraz na wskroś logicznych rozwiązań projektowych.

Ewelina i Paweł są małżeństwem od ponad trzech lat. Często powtarzają, że bardzo ważne jest, by mieć w życiu pasję. „Każda osoba jest wyjątkowa i, jeśli da z siebie wszystko, może osiągnąć każdy cel. Za sukcesami kryje się ciężka praca, poświęcenie wolnego czasu i mniejsze lub większe porażki. Najważniejsze to nie poddawać się i wierzyć w siebie” – zapewniają.

IMG_0550

Już podczas studiów odnosili sukcesy. Tworząc zespół, zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na projekt drogi alternatywnej dla Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia. Ponadto, uczestnicząc w zagranicznych misjach architektoniczno-archeologicznych, mieli okazję pracować m.in. przy rekonstrukcjach świątyni Hatszepsut w egipskim Deir el-Bahari czy części domu hellenistycznego w Parku Archeologicznym w Pafos na Cyprze.

Paweł, projektując Muzeum Ekspozycji Reliktów świątyni Tutmozisa III w Deir el-Bahari, został wyróżniony w konkursie projektów dyplomowych Wydziału Architektury PWr. Natomiast Ewelina może się pochwalić współpracą ze światowej sławy biurem architektonicznym: Zaha Hadid Architects.
Z czasem ich działalność zaczęła się rozwijać. Pomysł na założenie firmy zrodził się po przyjeździe Eweliny i Pawła do Wielkiej Brytanii. W 2014 roku wzięli udział w konkursie na projekt grafiki nowego autobusu miejskiego New Routemaster. Ich projekt okazał się wyjątkowy i wyróżniono go w konkursie dizajnerskim. Powstały model można było podziwiać w parku Olimpijskim im. Królowej Elżbiety II na Stratford w Londynie. Na początku 2015 roku eksponat został sprzedany na aukcji charytatywnej. Obecnie znajduje się w rękach prywatnego kolekcjonera.

IMG_5250_R

Projektanci wdrażają również do codziennego użytku własne projekty. Aktualnie pracują nad grą karcianą związaną z londyńskim metrem. Na razie uchylają jednak tylko rąbek tajemnicy. „Będzie to fascynujące połączenie dziecinnie prostych zasad z trudnymi do przewidzenia zmianami losowymi podczas rozgrywki” – zapowiadają. Ich początkowy plan zakłada produkcję dwujęzyczną – na rynek polski i angielski.

Młodzi dizajnerzy stale zachęcają do dyskusji o projektowaniu. Niedawno założyli firmowego bloga, na którym czytelnicy będą mogli na bieżąco śledzić wydarzenia związane z dizajnem, sztuką i fotografią oraz prowadzić na ich temat dyskusję. „Uczymy się przez całe życie, dlatego mamy nadzieję na inspirującą wymianę zdań o projektowaniu – poznanie Waszych opinii oraz pomysłów. Jednocześnie postaramy się zainspirować każdego naszą pasją do projektowania” – zapowiadają Srokowscy.

Więcej informacji na temat działalności firmy dostępnych jest pod adresem: www.srokowskidesign.co.uk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s